De szép az élet!

IMG_2944.jpg

A Boldogságóra megtartását a Boldogság világnapja időpontjának közelében igyekeztem megtartani. Fontosnak éreztem hangsúlyozni, a gyermekeben tudatosítani, hogy mitől is lehetünk boldogok. Ehhez nagyon jól kapcsolódott az Apró örömök élvezete témája.
A foglalkozást Bagdy Emőke Körbe-körbe karikába relaxációs gyakorlatával kezdtük, majd Bagdi Bella Imádok élni dala következett. Beszélgetést kezdeményeztem, hogy mitől is lehet szép az életünk, ahogy Bellától is hallhattuk. Néhány gyermek nagyon szép választ adott: nagyon jó, ha süt a nap, jól érzi magát, amikor a kertjükben sok virág nyílik. Ezt követően a munkafüzet érzékszervekhez kapcsolódó feladatait oldották meg a gyermekek, miközben megbeszéltük, hogy mi a kellemes-kellemetlen íz, illat-szag, zaj, mit látnak szívesen a szemükkel, mi ad kellemese tapintást.
A munka után Boldog Dóra mesehallgatásra invitálta a gyermekeket, a két jóbarát humoros történetét érdeklődéssel hallgatták az Újra együtt meséből.
Akinek kedve volt, elmesélhette, hogyan szoktak vendégeket várni, szépen teríteni, amivel örömet igyekeznek szerezni. Újból játék következett: az érzékszerveinkre fókuszálva kellett egy-egy kellemes, örömet jelentő mondatot kapcsolni (a szememmel látok egy szép virágot, aminek az illatát érzem az orrommal). Arról is szó esett, hogyan segíthetünk azoknak, akiknek valamelyik érzékszerve nem olyan jól használható, vagy milyen orvos tudja gyógyítani.
Minden gyerek kapott jutalmul Dórától egy gumimaci cukorkát, melynek megállapítottuk a formáját, megtapogattuk, megszagoltuk, színe alapján elképzeltük, milyen lehet az íze (majd beazonosították), megfejtettük, hogy melyik érzékszervünket nem használtuk.
Zárásként Boldog Dóra minden gyermeket megsimogatott, útravalót súgott a gyermekek fülébe, pl. érezd a plüssjátékod puhaságát, csaljon mosolyt arcodra a virágzó tulipán, élvezd az ebéded finom ízét, stb.

Képek