Célok kitűzése, elérése

Célok kitűzése, elérése

Minden Boldogságóra foglalkozást a Boldog mondóka” elmondásával kezdjük. Többször ismételjük, mutogatással kísérjük a mondókát, a végén a szívünkre tesszük a kezünket „Boldoggá csak ezzel válok…”.
Elmeséltem a Boldogvár meséjét, ami segítette a téma könnyebb bevezetését, a megértést. Képekkel illusztrálva, a szereplők hangjának utánzásával fokoztam a gyermekek beleélő képességét. Majd néhány gondolatot megfogalmazhattak a gyermekek a meséről, ezzel az volt a célom, hogy kihangsúlyozzam, a kitűzött cél elérését, hogy mit is tehetünk annak érdekében, hogy elérjük azt, amit nagyon szeretnénk. Ezután elmondhatta minden gyermek a rövid és hosszútávú céljait, melyet az általuk kiszínezett célba érés jele mellé felírtam, hogy a szülők is láthassák. A gyermekek nagyon aktívak és érdeklődőek voltak, szívesen és bátran beszéltek a témáról, nem utánozták egymást, mindenkinek meg volt a saját kis ötlete a céljait tekintve. Ez azt jelentette számomra, hogy megértették a téma lényegét.
Majd 3 játékot hoztam nekik, hogy a Boldogságórán is megtapasztalhassák az egyéni és a közös célok elérését. A „Van nekem egy álmom…” című dal közben körformában elhelyezkedve egy léggömböt kellett a gyermekeknek a levegőben tartani, úgy, hogy nem mozdulhattak el (oda ragasztották magukat a padlóhoz), így egymásra figyelve tudták elérni a kitűzött közös célt. Jól sikerült a játék, nehéz volt megállniuk, hogy ne mozduljanak el a helyükről, hisz nagy volt a kísértés, mivel nagyon vágytak arra, hogy megérinthessék a léggömböt.
A következő játékban egyéni célt kellett elérniük a „Földrengés” című játékban. Két szék oszlopsor között kellett egy gyermeknek sétálni, amikor megszólalt, hogy „FÖLDRENGÉS”, minden gyermeknek a szemben lévő oszlopsorban kellett helyet foglalniuk. Közben a középen sétáló gyermek is igyekezett leülni. Nagyon élvezték ezt a játékot a gyermekek.
A harmadik játékkal az volt a célom, hogy csapatban egymással versengve próbálják elérni a kitűzött közös célt. A „Bújj, bújj zöld ág…” című dalt, eredeti játékával játszottuk el, melynek végén a két csapat kötélhúzással erőpróbán vett részt. Ebben a játékban én is és a dajka néni is részt vettünk, melyből fergeteges hangulat alakult ki.
A játék után megkérdeztem tőlük, hogy mit éreztek a játék közben. Szépen megfogalmazták gondolataikat, elmondták, hogy sikerült elérni az egyéni és közös céljaikat.

Képek