Boldogság óra hatása Ránk
- Csoport neve: Penészleki Suli
- Encsencs-Penészlek-Nyírvasvári Általános Iskola Penészleki Tagintézmény
- Kategória: Felsősök
- Téma: Fenntartható boldogság
- (184 megtekintés)
Az egész
tanévünket végigkísérték a Boldogságórák immár Örökös Boldog Iskolaként.
Már a tanév elején megbeszéltük a tantestülettel, hogy most úgy készítsük el a munkatervünket , hogy az egész iskolai életünkre legyen hatással a boldogságfokozó – és a havi témákkal kapcsolatos tevékenységek, foglalkozások.
Az intézményünk teljes tanulói létszámával, minden osztályban tartunk boldogságórákat. A pedagógusok segítségével a csoportok nem egyszer elnyerték már a hónap csoportja címet is.
A gyermekeknek lehetőségük nyílik a figyelemre ezeken az órákon, valamint , az odafigyelésre, a megértésre, az érzelmeknek a kifejtésére, megbeszélésére, a boldogság összetevőinek a megtapasztalására. Sokkal nyugodtabbak, kiegyensúlyozottabbak lettek. Nőtt az önbizalmuk, erősödött a felelősség érzetük, javult a tanulmányi eredményük!
A BOLDOGSÁGÓRA program a gyerekek lelki jólétét próbálja erősíteni. Havi bontásban olyan témákat dolgoz fel a program, mely fejleszti lelki egészségüket, érzékenyít, önismeretet fejleszt, és olyan technikákkal ismerteti meg őket, mely a boldogságérzetet fokozzák, a napi problémáikban való megküzdésüket segítik.
A gyerekek nagyon szeretik ezeket az órákat, nyilván azért is, mert kötetlenebb, mint egy tanítási óra, saját magukat adhatják, beszélgethetünk, őszintén elmondhatják a gondjaikat, esetleg megoszthatják az örömeiket!
A havi feladatokat lelkesen készítik el, szívesen hallgatják Bagdi Bella dalait, de a munkafüzetet, tankönyvet is szorgalmasan dolgozzák fel. Minden területen jótékony hatással van rájuk és Ránk, felnőttekre is egyaránt!
Nem is kérdés a számunkra, hogy szeptembertől folytatjuk!
A videós feladatot választottuk, ahol nem csak a gyerekek , én is elmondom a véleményemet a Boldogság óra programról!
Köszönjük, hogy részt vehetünk mindannyiunk nevében!