Boldogító jó cselekedetek

- Csoport neve: szmisi87
- Székely József Református Általános Iskola
- Kategória: Felsősök
- Téma: Boldogító jócselekedetek
- (292 megtekintés)
Differenciált fejlesztés heterogén tanulócsoportban tanítási-tanulási stratégia (DFHT)
A dokumentum készítőjének neve: Sz. M. M.
Műveltségi terület Ember és társadalomismeret
Tantárgy Református hit- és erkölcstan
Osztály/ csoport 7. 17 fő 3X4fő 1X5fő
Téma/ modul/ tematikus egység Cselekedetek
Az óra témája Boldogító jó cselekedetek
Az óra cél- és feladatrendszere, típusa Jézus Krisztus életén kérészül a annak bemutatása, hogy a keresztyénségbe milyen nagy szerepet tölt be a jó cselekvése.
Tantárgyi kapcsolatok Irodalom, Nyelvtan, Történelem, Informatika, Ének-zene
Kereszttantervi kapcsolatok Hon és népismeret, információs és kommunikációs kapcsolat, lelki egészség
Melléklet –
Taneszközök Csomagolópapírok, filctollak, tankönyv, tablet, laptop, projektor
Felhasznált források • Biblia
• Isten világosságában, Református hit- és erkölcstan taneszközcsalád 6. osztályosok részére (RPI, Kálvin Kiadó)
Idő Az óra menete A pedagógus tevékenysége
A tanulók tevékenysége Módszerek Munkaformák Kapcsolódás az alprogramokhoz Taneszközök
3p Ráhangolódás Szerepek egyeztetése.
DFHT-KIP Frontális munka
17p Fő rész
(csoportmunka) Feladatok kiosztása.
A csoportok munkájának segítése. A feladatok csoportonkénti megértése után, az óra anyagához igazodó feladatvégzés. Csoportmunka Művészetalapú, Digitális,
Logikaalapú,
Életgyakorlat
Filctoll, csomagoló papír, olló, ragasztó, Biblia, tankönyv, tablet, laptop, Énekeskönyv, hangszerek
10p Fő rész
(csoportok beszámolója) A beszámoló munkájának segítése.
Értékelés. Egy gyermek a csoport közös munkája alapján beszámol az elvégzett feladatról. Frontális
mágnes, projektor
7p Fő rész (egyéni feladatok) A gyerekek egyéni munkájának segítése: (igény szerint) A csoportmunká-ra épülő differenciált feladatok megoldása, egyénileg. Egyéni
toll, ceruza, ragasztó, tablet
5 p Fő rész (egyéni beszámolók) Az egyéni feladatok meghallgatása. Értékelés. Egyéni feladatok megoldásainak ismertetése az osztállyal. Frontális
3p Értékelés A tanulók csoportos, és egyéni munkájának értékelése.
Egyes tanulók pozitív értékelése, munkájának kiemelése. A tanár értékelésének meghallgatása, belőle tanulság levonása. Frontális
Nagy gondolat:
Boldogító jó cselekedetek
1. Csoportfeladat:
• Játszatok el egy vitát arról, hogy lehet-e igazán jót cselekedni Isten nélkül. Soroljatok fel minél több pro és kontra érvet.
Egyéni feladatok (1)
1. (Kistanár) Mit gondolsz, a jelenetetek megtörténhet a való életben is? Miért?
2. (Beszámoló) A jelenetetek melyik szereplőjével azonosulnál leginkább, miért?
3. (Írnok) Sorolj fel minél több pozitív példát a jelenetetekből!
4. (Rend) Számodra mik voltak a jelenet legjobb részei?
5. (Eszköz/Idő) Milyen gondolatot ébreszt benned az előadott jelenet? Válaszodat indokold!
Nagy gondolat:
Boldogító jó cselekedetek
2. Csoportfeladat:
• A tabletek és laptop segítségével keressetek minél több jó példát a jó cselekvésének fontosságára!
Egyéni feladatok (2)
1. (Kistanár) A csoportfeladatban találtak közül mi az a mi leginkább meglepett, és miért?
2. (Beszámoló) Mit gondolsz, hogyan a te életedre nézve melyik tudnád megvalósítani?
3. (Írnok) A digitális eszközök segítségével keress példát a környezetünkben jó cselekvésére!
4. (Rend, eszköz, idő) Mit gondolsz, hogyan tudnánk hatékonyan megosztani másokkal a segítségnyújtás fontosságát?
Nagy gondolat:
Boldogító jó cselekedetek
3. Csoportfeladat:
• Jézus, mikor közöttünk járt számos emberrel cselekedet jót.
• Gyűjtések össze és csoportosítsátok ezeket általatok választott szempontok szerint.
Egyéni feladatok (3)
1. (Kistanár) Mit gondolsz milyen más felosztás szerint lehetne csoportosítani a feladatmegoldásotokat és miért?
2. (Beszámoló) Véleményed szerint, melyek azok a krisztusi jó cselekedetek amiket te is meg tudnál tenni a csoportmunkában szereplők közűl?
3. (Írnok) Mit gondolsz, Jézusnak mi volt a legnagyobb jócselekedete?
4. (Rend, eszköz, idő) Milyen fontos üzenete volt a csoportfealadatnak számodra?
Nagy gondolat:
Boldogító jó cselekedetek
4. Csoportfeladat:
• Járjatok körben az iskolába és gyűjtésetek történeteket arról, hogy kinek mi volt az általa tett legnagyobb jócselekedet amire büszke.
Egyéni feladatok (4)
1. (Kistanár) Mi az ami téged leginkább elgondolkoztatott az interjúval kapcsolatban?
2. (Beszámoló) Hogyan használnád fel ezt az interjúkban elhangzottakat az életedben?
3. (Írnok) Mit gondolsz, ha felkerülne ez az interjú az youtube-ra milyen reakciókat kapna?
4. (Rend, eszköz, idő) Hogy érezted magad a csoportfeladat közben, mi volt számodra a legjobb része?