Bocsánatkérő szívecske

Boldogságóra.jpg

A megbocsátás nemcsak a gyerekeknek, de a felnőtteknek is problémát okoz.
Ráhangolódásként először megbeszéltük, mit is jelent az a szó, hogy megbocsátás. Majd a munkafüzetben lévő kép kiszínezése közben, többször is meghallgattuk a hónap dalát. Látszott, hogy megérintette őket.
Megismerkedtek Vadkan Vendel történetével, és megfogalmazták miért lett magányos Vendel. Elmondták, hogy Vendel megbántotta a társait és igyekezett ezt jóvá tenni. Elmondásuk szerint lennének a barátai, hisz rájött a hibájára és jóvátette bocsánatkéréssel.
Őszintén elmondták a gondolataikat, kit bántottak meg, hogyan tették jóvá, illetve, ha őket bántotta meg valaki, hogy bocsátott meg az illetőnek. Közösen összegyűjtöttünk néhány ötletet, hogyan fejezhetik ki, hogy megbocsátottak a másiknak.
Elkészítették a megbocsátó szívecskéjüket, és átadták annak a társuknak, akitől bocsánatot szerettek volna kérni. A szívre ráírták a társuk nevét és azt a mondatot, amivel bocsánatot kértek.
A „Megbocsátó kesztyű” ötlet alapján azt kértem a gyerekektől, hogy találjanak ki párban egy történetet, amelyben a nagyon jó barátok egy napon összevesznek, és hogyan békülnek ki, majd játsszák el nekünk. Nagyon ötletes és érdekes történetek és megoldások születtek.
A kedvencünk a „Szabadulás útja” játék volt. Az első kör még bizonytalan volt, de utána már mindenki szerette volna kipróbálni. Nagyon élvezték ezt a játékot. A gyerekek elmondták, hogy milyen érzés volt középen állni és érezni az elutasítást, és milyen kellemes volt a hívogató tekintet. A végén én is kipróbálhattam (a gyerekek kérték), és tényleg éreztem a tekintetükből, hol van a kapu, ahol átmehetek.
Igyekeztem változatos és érdekes feladatokkal, játékokkal megértetni velük, hogy a megbocsátás hatalmas gyógyító erő. Figyeljünk arra, hogy ne bántsuk meg a társainkat, de ha már megtörtént, kérjünk szívből bocsánatot.

Képek