Barátság

- Csoport neve: Boglarka1b
- Németh Kálmán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
- Kategória: Alsósok
- Téma: Társas kapcsolatok
- (12 megtekintés)
A novemberi témánk a barátság volt.
A foglalkozást alma és szőlőszedő relaxációval indítottuk. Ezután kértem őket, hogy mondják ki az első szót, ami a barátságról eszükbe jut. Megbeszéltük, hogy azok a szavak, amiket kimondtak, hogyan és miért kapcsolódnak számukra a barátsághoz. Érdekes tapasztalás volt, arra kérdésre adott válaszuk, hogy kell-e ápolni, gondozni a barátságot. Először azt mondták nem. Rávezettem őket példákon keresztül, hogy mi történik akkor, ha nem figyelünk oda a barátunkra, mi lesz, ha csak úgy hagyjuk, hogy legyen. Felcsillanó szemek jelezték a felismerést.
Felolvastam nekik a róka és a farkas meséjét, mely után nagyon leleményes válaszokat adtak a könyvben fellelhető kérdésekre.
A foglalkozás második felében lerajzolták a legjobb barátjukat, néhány szóban bemutatták, végül pedig a három szívecskés módszerrel megfogalmazták, miért jó a barátság, miért jó, ha van barátunk.


