Adventi ajándékok készítése

Jo-cselekedetek-gyakorlasa-3.jpg

Adventi készülődés
Az ünnepek közeledtével nagyon aktuális a hónap témája a boldogító jó cselekedetek gyakorlása volt. A témára hangolódás beszélgetéssel történt: „Mi az a jócselekedet? Tudod, mi az a jócselekedet?” A foglalkozás során olyan fogalmakat gyűjtöttünk össze, amelyek a jó cselekedetekkel kapcsolatosak.
A téma feldolgozása a „Szívem kertje” című mese felolvasásával történt. Beszélgettünk: Mi történt? Mit csinált Amália? Miért jó másokkal jót tenni?
A kézműves tevékenység alkalmával elkészítettük a Jó cselekedetek karácsonyfáját. A gyerekek csoportmunkában kiszínezték a fenyőfát, majd kiválasztották a számukra tetsző jócselekedet képét és kiszínezték, majd a fa ágaira ragasztották.
A héten mézeskalács sütésre is sor került, melyet kidíszíthettek a gyerekek és meglepték vele a szüleiket. A gyerekek nagyon jól érezték magukat, figyelmük mindvégig fenntartható volt.

Képek