Áchim András Utcai Óvoda Debrecen

- Csoport neve: Katicák
- Marianna Orbánné Gellén
- Kategória: Óvodások
- Téma: Az optimizmus gyakorlása
- (22 megtekintés)
Már nem volt teljesen ismeretlen a gyerekek számára a hívó zene, így örömmel csatlakoztak a nagyok és néhány kicsi a foglalkozáshoz.
A tevékenység elején megismerkedhettek Boldog Dórával, mindenki megnézhette, megölelhette, köszönthette.
Ezt követően a Szomorú Szilárd és Boldog Dóra játékot játszottuk. A játék végén megbeszéltük, hogy melyik volt kellemesebb érzés. Ki mivel próbálta a „szomorúakat” felvidítani.
A Tódi Törpe Varázsszemüvege mesének a meghallgatását követően megbeszéltük, hogy ki miért volt már szomorú, ki vígasztalta meg és hogyan. Milyen érzés volt bennük utána.
Majd összegyűjtöttük, hogy kinek milyen értékei vannak a csoportban. Ki miben jó, vagy kiemelkedő. Ezeket felírtuk egy lapra, melyet a csoportba ki is tettünk.
A foglalkozás végén zenét hallgattunk, közben az optimizmus jelét színezték ki.
