„A tiszta lap útjára vezető úton!”

- Csoport neve: Szivecskék 6.a
- Mezőberényi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
- Kategória: Felsősök
- Téma: Megbocsátás
- (13 megtekintés)
A Szivecskék 6.a csoport boldogságóráján – A MEGBOCSÁTÁS GYAKORLÁSA – április havi téma feldolgozásának nagyon megörültem, pici közösségünk életében aktuálissá vált erről beszélgetnünk!
A csoport tagjai – életkoruknál fogva – keresik önmagukat, a hormonális változások érzékennyé teszik Őket, aminek a miértjét sokszor nem is értik, viccesnek gondolt dolgokkal sikerül egymást megbántaniuk, ami konfliktusokat eredményez, néhányan jobbnak és többnek érzik magukat másoknál, és még sorolhatnám… bármilyen jó lelkű, szeretetre méltó serdülő gyermeknél fellelhető „problémák” ezek, melyekről kell beszélgetni!
A Boldogságóránk első fele arról szólt, hogy mindenki elmondhatta szeretettel, vádaskodás nélkül, hogy ki és mivel bántotta meg, milyen érzéseket váltott ki belőle a bántás illetve szerintük kit és mivel bántottak meg. Nagyon fegyelmezett és őszinte beszélgetés volt, mely során sikerült tiszteletben tartaniuk mások érzéseit.
Az órát Lewis B. Smedes idézettel folytattam: „Megbocsátani annyit tesz, mint szabadon engedni egy foglyot, és felfedezni, hogy ez a fogoly te magad voltál.”
Az óra második felében a boldogság egyik legfontosabb forrásáról a megbocsátásról beszélgettünk. A csoportunkból nem mindenki volt képes régi sérelmeik megbocsátására, ezért fontosnak tartottam elmondani nekik, hogy a megbocsátás tanulható, és segítek ebben nekik! Ha valaki őszintén bocsánatot kér Tőlünk, akkor a saját magunk boldogsága érdekében bocsátsunk meg neki, nem feltétlenül a történteket, hanem a sértettségünket engedjük el. De hogyan vehetjük észre az őszinte bocsánatkérést? Segítségükre volt a bocsánatkérés öt nyelve. Arról is beszélgettünk, ha képtelenek a megbocsátásra, akkor mit okozhatnak maguknak: állandó neheztelés érzését, haragot, ellenségeskedést, gyűlöletet, fontos hormonok előállításának akadályozását, sejtjeik fertőzések elleni védekező képességének csökkenését, stb.
Összegzésül megállapítottuk, hogy legyünk empatikusak, bújjunk a másik fél szerepébe, ami segíthet bennünket az empátia fejlesztésében, a megbocsátásban és ez által boldogabbak lehetünk; ne cipeljük magunkkal a sérelmeinket!
Hálásan köszönjük a segítséget, mely segített bennünket a tiszta lap útjára vezető úton!