A mozgás öröm

Jol-erzem-magam-boogie.jpg

Áprilisi témánk a kicsikkel elsősorban a mozgás, mint örömforrás megszerettetése volt, hiszen a testmozgás egy kiváló boldogságfokozó technika.
Dalaink voltak: Bagdi Bella: Jól érzem magam boogie és a Repülj velem, melyre saját koreográfiát hoztunk létre és táncolt rá óvodánk apraja-nagyja.
A Boldogságóra tankönyvből eljátszottuk a Tűz, víz, repülő és a Lufi a magasban c. játékot. Emellett kisebb versengések során mérhették össze az erejüket a gyerekek
(labdajátékok, futó, ugróversenyek).
Nagyon tetszett a gyerekeknek a Járások játéka:
Elmeséltem nekik, hogy a Szív szigeten a manókon kívül lakik még néhány fajta lény: manó, törpe, óriás, tündér, sellő, varázsló.
Ezeknek a lényeknek a járását kellett utánozniuk a gyerekeknek és kiválasztani azt, amelyik a legjobban tetszett.
Beneveztünk a Mozdulj velünk nevű Kihívás napjára is, ahol 150 kisgyermek és dolgozó vett részt a Boldogság zumba, Boldogság tánc és Boldogság futáson.

Képek