A megküzdés gyakorlása

bold.febr6_-2.jpg

Első és másodikos kisdiákjaimmal a februári foglalkozás kezdetén meghallgattuk a hónap dalát és közös tánccal hangolódtunk a foglalkozásra. A hónap dalában szerepelt az egymás iránti vigasz, a simítás, a megölelés, ezért a dalt hallgatva ezeket is gyakoroltuk a csoportban. Ezek a gesztusok eddig nem jelentek meg a mindennapjainkban, de most nagyon tetszett a gyermekeknek és nagy örömmel gyakorolták, miként fogják nehéz helyzetben, megvigasztalni egymást.
A foglalkozás következő részében a szomorúságról, a bennünket bántó dolgokról, a feszültségekről, sérelmekről, megpróbáltatásokról beszéltünk. Példákat hoztunk az életünkből, a családokból, hogy miként szoktuk megoldani az ilyen nehézségeket, hogyan tudunk ismét jókedvűek és mosolygósak lenni egy megpróbáltatás után. Megismerkedtünk a POZITIVITY családi megküzdés naptárral.
Februárban egy újrahasznosítási versenyre, nagy papírdobozokból egy bohócformát építettünk. Arcát és hasát használt fénymásolt lapokkal hangsúlyoztuk és mosolygós száj-, valamint szív alakú bedobó nyílásokat hagytunk rajta a magunk készítette lyukas zokni-rongylabdáknak. A játék, gyorsan a csoport kedvencévé vált, így a hónap témájába is bevontuk. A bohóc hasán található szív alakú nyílás emlékeztet egy mosógép betöltő nyílására, ezért megbeszéltük, hogy a bohóc hasában a gondjainkat, tisztára tudjuk mosni. Ezért ha mikrofonként belemondjuk a szomorúságunkat a zokni labdába és azt bedobjuk a bohóc hasába, akkor eltűnik a szomorúság, mint az ebéd folt a pólónkból. Ez a játék nagyon tetszett a gyerekeknek, több eltüntetendő nehézséget, kívánságot, több körben bedobáltak a bohóc-has-mosógépbe. Megbeszéltük, hogy később is használhatják a folyosón álló bohócot, ha valamilyen szomorúságot el szeretnének tüntetni.
A foglalkozás befejezéseként Bíztató Hóvirágmezőt készítettünk, mely a reményt és a tisztaságot szimbolizálja. Az elkészült hóvirágokat kitűztük a faliújságra.

Képek