A megbocsátás gyakorlása

Megbocsatas5.-.jpg

Megbocsátás

A foglalkozás témája a megbocsátás gyakorlása. A testi-lelki és szellemi harmóniához nélkülözhetetlen a pozitív „beállítódás”, az egymásra figyelés, az empátia, a megbocsátás képessége.
Aki megbocsát, az lemond a haragról, leteszi a sérelmeit, valamint a bosszúvágyat. Akinek megbocsátanak, annak nő az önbizalma és kezd abban hinni, hogy jobb emberré válhat. A csoportan arra kerestünk választ, hogy mi hogyan kezeljük, ha megbántottak, vagy ha mi bántunk meg valakit.
A foglalkozást relaxációs gyakorlattal kezdtük. A haragom kifújom, mint a cica nyújtózom: a mondókára tele tüdőt hallható fújással ürítjük ki, közben a szőnyegen előre kúszunk a törzsünkkel.
Ezután meghallgattuk a gyermekekkel a hónap dalát, Bagdi Bella: Megbocsátás dala, többször elénekeltük és kitaláltunk hozzá mozdulatsorokat. A témát mondókával vezettem be. Megbocsátás: Akinek volt kedve kiszínezhette a hozzá tartozó képet. A témát mesével dolgoztuk fel, melyre Boldog Dóra hívta a gyerekeket mondókájával és csengőszóval. Bezzeg Andrea: Tündéri bocsánat című meséjét dolgoztuk fel. A mese után a gyerekekkel beszélgettünk: „ha lenne egy varázspálcád, mint a tündéreknek, mit tennél vele? Idézzetek fel olyan helyzeteket, amikor valami rosszat tettetek, hogy kértetek bocsánatot?
Kinek adnál szívecskét a csoportban, és miért? Van valaki, akitől bocsánatot szeretnél kéri?
A foglalkozást a megbocsátás jelének színezésével és annak felrakásával a „Boldogság fájára” zártuk le.

Képek