A kör közepén

- Csoport neve: Cinege1.a
- Deák Ferenc Általános Iskola és Gimnázium
- Kategória: Alsósok
- Téma: Társas kapcsolatok
- (165 megtekintés)
A társas kapcsolatok anyagot két tanítási órán dolgoztuk fel.
Az első órát lazító gyakorlattal kezdtük:” Rongybabává válok, csak pihenni vágyok…”
Aztán meghallgattuk, elénekeltük a hónap dalát. Ezeket a dalokat nagyon szeretik a gyerekek, táncoltak is rá. Utána átbeszéltük a barátság, szeretet, társas kapcsolatok elméleti hátterét. Mesehallgatás során Lázár Ervin: „A fába szorult hernyócska” meséjét hallgattuk meg. Ezután megbeszéltük a mese tanulságát. Újra meghallgattuk a hónap dalát, ezalatt többen színeztek egy képet, amin gyerekek futkároztak a réten. Az első órát meditációval zártuk.
A második óra elején ismét beszélgettünk a társas kapcsolatokról. Betűkből szavakat raktak ki (szeretet, kedves, barátság). Befejeztük a munkafüzet mondatait: „Ki vesz téged körül?” Idézetek gyűjtöttünk a körülöttük lévő „társakról” (anya, apa, testvér, nagyszülők, tanító, stb.) Akikről nem találtunk idézetet, azokról a gyerekek írtak (unokatesók, keresztszülők, ismerősök, szomszédok stb.) Elkészítettük a tablót,az idézeteket, a kör közepén lévő „én” köré raktuk (szűk család, tágabb család, barátok, osztálytársak, szomszédok stb).
A zárókörben megfogalmazták, hogy milyen gondolattal lettek gazdagabbak. Mindenki lehetett szeretetgombócban töltelék. A második órát is meditációval zártuk.