A hála világnapja

2.jpg

Relaxációval kezdtük az órát: „Almát szedj, ügyesedj, szőlőt szedj, ügyesedj!”, majd ehhez kapcsolva beszélgettünk arról, hogy milyen hálásak lehetünk a természetnek az ősz kincseiért, a sok finom gyümölcsért. A keresztrejtvényből megtudtuk, hogy a hála kimutatásának egyik legegyszerűbb módja, hogy használjuk a KÖSZÖNÖM szót. Ezt fel is írtuk kis lapokra, mindenki odaadhatta valakinek és megköszönhetett valamit, amiért ő hálát érzett a kiválasztott osztálytársa felé. Elolvastuk A csodakantár meséjét, megbeszéltük, hogy ki miért lehet hálás a saját életében, hogyan szoktuk kimutatni hálánkat. Megfejtettük a titkosírást, megbeszéltük az üzenet értelmét, fontosságát.
A hála világnapján, szeptember 21-én plakátot készítettünk, melyre felkerült néhány keresztrejtvény, a köszönöm-kártyák néhány példánya, a titkosírásból megfejtett üzenet. Ezt a plakátot az ötödik osztályos „hálanagykövetek” körbevitték az iskolában, megkérték iskolatársaikat (2-8. osztályosok), hogy írják rá, miért hálásak, készítsenek kis rajzokat.
Az óra végi zárókörben a gyerekek elmondták egymásnak, miért lehetnek hálásak osztálytársaiknak, szüleiknek, barátaiknak, tanáraiknak.
Otthoni tipp („házi feladat”): hálakuponok készítése, melyre ráírják, miért hálásak és ezért a kupon tulajdonosa milyen hálacselekedetet (ölelés, puszi, mosogatás anya helyett, stb.) vehet igénybe. (pl: „Hálás vagyok neked Anya, amiért minden nap finom tízórait csomagolsz nekem. Ezt a kupont hálám jeléül adom neked, melyet bármikor beválthatsz egy nagy-nagy ölelésre!”)

Képek