A hála

- Csoport neve: Kicsinyek
- Tiszaföldvári Kossuth Lajos Általános Iskola
- Kategória: Alsósok
- Téma: A boldogságfokozó hála
- (71 megtekintés)
A HÁLA
A boldogságóránk témája a hála volt. Mivel ezen a héten volt Márton napja, a hála témakörét Szent Márton történetén keresztül dolgoztuk fel.
A gyerekek körben ültek, s óra elején megkérdeztem tőlük: Mi a hála? Csak néhány gyerek válaszolt a kérdésre.
Ezután elmeséltem nekik Szent Márton történetét. Megkértem őket, hogy a már ismert történetet más szempontból hallgassák meg: Vajon ebben az esetben ki és miért lehet hálás, ha meg lehet határozni, azt is mondják el, kinek hálás az adott szereplő. A gyerekek nagyon lelkesen válaszoltak a kérdésre, sok jó megoldás született.
Ezután megkértem őket, hogy gondolkozzanak el, ők miért lehetnek hálásak. Ahhoz, hogy elindítsam a beszélgetést, és közelebb kerüljünk egymáshoz, elmondtam nekik én miért vagyok hálás: „Hálás vagyok a családomért, azért, mert van hol laknom, van mit ennem, olyan munkám van, amit szeretek, mert egészséges vagyok, és hálás vagyok azért, mert eljöttetek és együtt lehetünk.”
Ezután körbe mentünk, mindenki elmondhatta, aki szerette volna, hogy miért hálás. Ekkorra már annyira lelkesek voltak a gyerekek, hogy csak két tanuló nem válaszolt a kérdésre. Nagyon sok mindent elmondtak, még a csendesebb gyerekek is válaszoltak a kérdésre.
Megbeszéltük, hogy sok dolgot természetesnek veszünk az életünkben, pedig a világon sok ember és sok gyerek van, akiknek ezek a dolgok nem adatnak meg. Bizonyára nagyon örülnek a szüleink olyankor, amikor megköszönjük nekik a gondoskodást, és ezzel fejezzük ki hálánkat.
Ezek után színes papírcetliket kaptak a gyerekek, melyre leírhatták, miért hálásak. A cetliket egy befőttesüvegbe tették, így készült el a mi hálabefőttünk. Még azok a gyerekek is írtak cetlit, akik egyébként szóban nem mondták el, miért hálásak. Voltak olyan tanulók, akik több cetlit is tettek az üvegbe.
A beszélgetés után a libához kapcsolódó mozgásos feladatok következtek: „Totyog a liba, nagy a galiba”, „Repül a madár, szárnyalva száll, mert szabad madár”, 100 liba egy sorba’”.
A foglalkozás végén Márton napi mécsest készítettünk, a gyerekek lelkesen színeztek, vagdostak, közben szabadon beszélgethettek. A háttérben halk zene szólt, amely még szebbé tette ezt a délutánt.