Apró örömök

- Csoport neve: Pentaton5
- Kőbányai Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
- Kategória: Felsősök
- Téma: Apró örömök élvezete
- (252 megtekintés)
Rendhagyó beszámolóval készültünk március hónapban.
Szűkebb pátriánkban, Kőbányán ebben a hónapban rendezik meg a kerületi Pedagógiai Napokat, melynek ebben a tanévben a Projekt volt a témája. Mi, „boldogságórás” tanárok azt a feladatot kaptuk, hogy egy kiállítás keretében mutassuk be munkánkat. Így összefogtunk Petz Katalin alsós tanító kollégámmal, és a képeken látható prezentációt hoztuk létre.
A Boldogságóra rövid ismertetése mellett az első félév témakörei köré építve (nem kronológiai sorrendben) kiállítottuk a gyerekek alkotásait. Ezt pár „eredeti” feladatkiírással (szigorúan a forrás megjelölésével), valamint olyan játékok, versek, mesék kiplakátolásával toldottuk meg, melyek a mi munkánkat is segítették, illetve vélelmeztük, hogy a látogatókat is inspirálni fogják.
A tablók előtt egy opcionálisan végigjárható akadálypályát akakítottunk ki – így is el lehetett jutni a „Boldogságfokozó hálá”tól a „Célkitűzések”ig. Az ötödik paravánon szerepelt ez a felirat is:
„Kedves Látogató!
Szerencsésen elértél a Széchenyi Iskolás diákok Célállomásához!
Akár társaddal érkeztél, vagy csak magányosan, optimizmussal a szívünkben reméljük, új és izgalmas gondolatokat adott számodra kiállítási anyagunk!
Ha így van, hálás szívvel gondolj ránk!
Ha van, ami kevésbé tetszett, akkor is tudd, csakis jócselekedetek végrehajtása volt legfőbb vágyunk!
Búcsúzóul vigyél magaddal egy kis reskontót, melyen személyre szabott jóslatod szerepel!
Óvatosan válassz!
Üdvözlettel:
a Szervezők”
Ezen sorok írása közben az olvasó nevében választottam egy cetlit, melyen ez áll:
„Nincs megírva senkinek a sorsa: változások végtelenjét kínálja az élet. Lehetőségekkel és kockázatokkal teljes – épp ez a gyönyörű benne.” (Varga Domokos)
A kiállítás végeztével a 10 tabló visszakerült az intézményünkhöz, jelenleg az aulában tekinthetők meg. Számunkra, felnőttek számára épp annyira izgalmas ez, mint a gyerekeknek: láthatjuk, ki milyen ötlettel, technikával dolgozott, ugyanarról a témáról kinek milyen ötlete, gondolata volt.
Igen, ez is egy apró öröm a hétköznapjainkban!
Csenki Katalin