Boldogságóra a béke és önzetlen segítségnyújtás jegyében

- Csoport neve: Szuperotos-2x-1.2.3.4.
- Základná škola -Alapiskola Bešeňov, Zsitvabesenyő
- Kategória: Alsósok
- Téma: Célok kitűzése és elérése
- (22 megtekintés)
A januári témánk a „Célok kitűzése és elérése a béke és önzetlen segítségnyújtás jegyében” volt, amely során az erősségközpontú pedagógia elemeit alkalmaztuk. Megvizsgáltuk, hogyan lehet tudatosan kitűzni és elérni céljainkat, valamint milyen erőforrásokat használhatunk ennek érdekében.
A program keretében a Zsitvabesenyői Vöröskereszt tagjainak köszönhetően ellátogattunk egy véradásra, amely során a diákok betekintést nyerhettek a segítségnyújtás jelentőségébe és közösségi szerepébe, megnézhettük a véradás pontos menetét. A véradáson találkoztunk falunk szülöttével, Magyar Imre többszörös szlovákiai futóbajnokkal, aki nem csak a futópályán példakép.
Az órán megismerkedtünk Sadako Sasaki történetével, amely mély hatást gyakorolt a gyerekekre. Sadako egy japán kislány volt, aki a hirosimai atombomba-támadás következményeként leukémiát kapott. A japán hagyomány szerint, aki 1000 papírdarut hajtogat, annak teljesül egy kívánsága. Sadako ennek reményében kezdett el darvakat hajtogatni, kívánva, hogy meggyógyuljon és béke legyen a világon. Bár a 644. darunál elhunyt, osztálytársai és barátai folytatták a hajtogatást, hogy teljesítsék az ezres célt az ő emlékére. Azóta Sadako története világszerte a béke és a kitartás szimbólumává vált.
Megfogalmaztuk saját Békefogadalmunkat.
Ennek hatására elhatároztuk, hogy év végéig mi is meghajtogatunk 1000 darut, ezzel is kifejezve kitartásunkat és a békébe vetett hitünket. Közösen kiszámoltuk, hogy minden hónapban 200 darut kell hajtogatnunk.Kitűztük, hogy mindekinek 20 darut kell hajtogatni egy hónapban. Elhatároztuk, hogy a darukat olyan színespapírból fogjuk hajtogatni, amilyen erősséget használtunk. Pl. fontos lesz a kitartás, ezt kék papírból fogjuk hajtogatni, a szeretet daruja piros papírból lesz, a csapatmunka a folyamat végén lesz nagyon fontos, mert a darukat fel fogjuk fűzni. Ennek érdekében csatlakoztunk a The Peace Crane Project kezdeményezéshez is, amely globálisan összekapcsolja azokat a diákokat és iskolákat, akik hasonló célokat tűztek ki maguk elé.
A következő lépésként szeretnénk egy vagy több iskolával felvenni a kapcsolatot, hogy közösen dolgozhassunk ebben a békét és összetartást erősítő projektben. A célunk, hogy ezzel a programmal nemcsak a saját fejlődésünket segítsük, hanem mások számára is inspirációt nyújtsunk.
Összességében a Boldogságóra ebben a hónapban is fontos tanulságokat adott nekünk: megtanultuk, hogy a célkitűzések elérése tudatosságot, tervezést, kitartást és együttműködést igényel. A közös munka és a nemes célok elérése erősíti közösségünket, és segít abban, hogy egy támogatóbb, boldogabb iskolai környezetet alakítsunk ki.