Társaságban jobb!

26004430-1911-4d92-afa5-11651ab8653a.jpg

A kapcsolatok létesítése, megtartása- ápolása nagyon aktuális téma minden időben. Örömmel kezdtünk neki a havi témának.
Beszélgetéssel kezdtük a foglalkozás indítását:
– Mennyi barátod van?
– Mennyi ismerősöd van?
– Kikkel töltesz több időt személyesen?
– Hogyan tartod meg a barátaidat? Hogyan az ismerőseidet?
– Kikből szeretnél többet?
Nagyon őszinte beszélgetés során abban közösen megegyeztek a gyerekek, hogy a sok ismerős száma az „menő”, a barátokra viszont jobban kellene figyelni és vigyázni. A bajban, a problémás helyzetekben néha magukra maradnak a fiatalok. Ekkor derül ki, hogy igazán kire számíthatnak. A továbblépésben, a megoldások keresésében sokkal több időre van szükség, ha nincs kivel megbeszélniük az adódó örömöket vagy gondokat.
KAPCSOLÓDÁS
A program javasolt játékai közül a telefonok használatát beszéltük meg. 4 csoportba osztva meg lehetett beszélni a telefonok szerepét a kapcsolódásokban.
A vélemények meghallgatása során nagyon apró részleteket is figyelembe vettek a képeken. Nagyszerű válaszokat adtak azokra a szituációkra, melyekben a telefont tartó gyermek melletti szereplők gondolhattak vagy érezhettek. Megfogalmazták, hogy segíti vagy nem a telefon a csoport egységét. Pillanatnyi örömöt, esetleg mást is jelenthet a fotó elkészülését követő esemény. Sőt, javaslatuk is volt, mivel lehetne minden szereplő számára örömteli és jó hangulatú az együtt töltött idő.
ÉRZÉS KIFEJEZŐ JÁTÉK
Csak 3-4 tanulót szólítottam –mert az őszinteség nem minden csoport tolerálja jól -, akikre nagyon figyeltek, de fenn kellett tartani a többiek általi kommentelés elhagyását. Arra is jutott idő, hogy pár szóvak kifejtse a diák, miért azt a választ adta a mondat elejére.
HELLÓ-NAP
Játékosan fejeztük be az órát: páralakítás után üdvözlési formákat kellett bemutatni. Ezek életszerűek voltak, hiszen napi szinten használják vagy látják másoktól. Említettek még néhány más köszöntést is (sapka levétele, meghajlás ).

Képek