Hálafánk

fokep.jpg

A hála gyakorlása

Az 1-3. osztályos tanulók új közösséget alkotnak, hiszen ebben a tanévben kerültek egy napközis csoportba. Az első osztályos gyermekek most először vettek részt boldogságórán. Egymás megismerésének, elfogadásának kezdetén tartunk. Így ez a foglalkozás tökéletes alkalmat nyújtott a közösségépítésre és az ismerkedésre.
A boldogságóra szeptember havi témáját, a hála gyakorlását játékos formában ismertettem meg a gyerekekkel.
Az ebédlőbe történő sétát hálasétává alakítottam. A gyerekekkel rámutattunk mind arra, amiért hálásak lehetünk: a családtagjainkért, a barátainkért, a természeti jelenségekért, a növényekért, az állatokért, a finom ebédért, az egészségünkért, a játékidőért.
Meghallgattuk a Hála erősség dalát. A körtánc során a gyerekekkel közösen koreográfiát találtunk ki. A testmozgás és a dal igazi vidám hangulatot teremtett.
A hála erősség mondóka további lehetőséget adott a szókincsbővítésre, az önkifejező képesség fejlesztésére. A hála szó jelentését úgy magyaráztam el, hogy olyan kapott dolog, amiért köszönetet mondunk. Megbeszéltük a köszönet kifejezés formáit, módjait: a kedves szavakat, az ölelést, szép rajz készítését, segítségnyújtás felajánlását, apró ajándékok adását. Mindezeket konkrét példákkal be is mutatták a gyerekek egymásnak.
Közösen elkészítettük a hálafánkat, amit megőrzünk. Amikor a gyerekek elballagnak, összehasonlítjuk a tenyérméretüket a lapon lévővel.
A gyerekek nagyon élvezték a foglalkozást, hiszen különleges élményt nyújtott nekik a sokszínű tevékenységsorozat.

Figura Tünde
pedagógus

Kiskunmajsa, 2024. 09. 12.

Képek