Boldogságórák Nyuszi csoport Hála

Boldogságórák Nyuszi csoport Hála

Kíváncsisággal és lelkesedéssel teli vágtam neki a Boldogságóra gyakorlatoknak, foglalkozásoknak a vegyes életkorú óvodai csoportomban. Már lehetőségem volt ismerkedni a programmal előző évben is egy kedves kolléganőm által, aki kitaposta az utat e téren óvodánkban. Ő szerezte meg először óvodánknak a „Boldog óvoda” címet. Általa inspirálva végül én is elvégeztem az online továbbképzést és elhatároztam, hogy javítani szeretnék a csoportomban lévő gyerekek magatartásán és viselkedésén a boldogságórák segítségével.
A tevékenységek megtervezésénél, a játékok összegyűjtésénél a kézikönyv és a munkafüzet is jó kiindulópont volt. Szeptemberben megismertettem a szülőkkel a Boldogságórák témaköreit, dióhéjban összefoglaltam a program lényegét. Szívesen fogadták, és beleegyeztek, hogy gyermekeik részt vehessenek az alkalmakon.
Az első foglalkozáson a hálafa történetével ismerkedtek meg a gyermekek, illetve próbáltam sokoldalúan megragadni a témát, hogy könnyebben bevésődhessen emlékezetükbe. Beszélgetőkörben szó volt arról, hogy kinek mit jelent a boldogság. Tánccal, énekléssel, relaxációs gyakorlatokkal éreztettem meg velük a hála lényegét. A munkafüzet feladataiból kivágtak és kiszíneztek olyan dolgokat, amiért hálásak lehetünk, majd Activity-n belül kitalálták őket és tovább gondolkodtunk azon, hogy mennyi mindenért lehetünk hálásak. Készítettünk hálabefőttet, szüleikkel hálaköveket festettek. Egy poszterre egymás jelei alá nyomdázhattak és rajzolhattak olyan dolgokat, hogy miért hálásak az adott illetőnek.

Képek