Türelmes nyulacskák

Türelmes nyulacskák

Elolvastuk ‘A türelmetlen nyulacska’ c. mesét. Majd megbeszéltük mi volt nehéz a nyulacskának? Milyen érzések voltak benne a mese elején és végén? Sokszor a gyerekeknek is nehéz a várakozás, kivárni valamit, valakit. Napi szinten gyakorolják a türelmet, hogy nem vágok a másik szavába, nem mindig én vagyok az első stb. A gyerekek szerint a nyulacskák fogócskáznak sokat, hogy elüssék az időt tavaszig.
A mozgásos relaxációs tevékenység során különféle állati mozgásokat jelenítettük meg. Voltunk ugrándozó izgatott nyulacskák, settenkedő rókák, éhes vaddisznók, félénk őzek. A gyerekek nagyon élvezték a külfönéle mozgások megjelenítését, melyet sokszor hangutánzás is kísért. A hónap során a szoksásonál több figyelmet próbáltam arra szentelni, ha valami nehézség, elakadás éri őket, hogy arra koncentráljanak miként tudják az adott helyzetet megoldani, és ne ragadjanak benne a problémában.
Elalvás előtt elolvastam a gyerekeknek ‘Cirmi a sötétben’ c mesét. Egy cicáról szól a történet, aki mindentől megijedt, félős volt, és még az egerek is kicsúfolták. Cirmit nagyon zavarta minden, szeretett volna bátor macska lenni, de még a saját árnyékától is megijedt. Egyik este azonban különös álma volt. Egy padláson találta magát, ahol egy tükör volt. A tükörbe nézve egy tigris képét látta, ám ez a tigris nem volt más, mint ő maga. Tetszett neki, hogy ilyen nagy, erős. Reggel mikor felkelt, valami megválzotott benne. Különös bizsergést érzett, igazi tigrisnek érezte magát, és olyan dolgokat csinált, amik azelőtt megrémísztették. Olykor nem kell más, minthogy higyjük saját magunkban, és magunkat győzzük le, a félelmeinket.

Képek