Fenntartható boldogság
- Csoport neve: Zempléni Árpád Általános Iskola
- Zempléni Árpád Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
- Kategória: Alsósok
- Téma: Fenntartható boldogság
- (250 megtekintés)
A júniusi hónap témáját – „A fenntartható boldogság” – dolgoztuk fel az 1. osztályos tanulókkal. A tevékenységek megkezdése előtt beszélgettünk az érzelmekről, az együttműködésről, a társas kapcsolatokról, társas támogatásról és a szokássá válásról.
A programban leírt feladatok közül az alábbiakat választottam:
1. Boldogság ötlettár
A feladathoz három tanuló elkészítette a papírhengereket. Színes papírral díszítették és felragasztották egy kartonra. Ezt követően mindenki kapott egy papírlapot, amire felírta kedvenc játékát. Ezeket a cetliket beledobták az elkészítettet hengerekbe. Változatos játékokat írtak fel, így bőven tudtunk válogatni belőle. A tanév utolsó napjáig 4 cetlit húztak ki és játszottuk el a rajta szereplő játékokat közösen.
A feladatot a tanulók ügyesen elvégezték. Mindennap várták, hogy mikor húzzuk ki a következő játékot.
2. Boldogságbefőtt nyárra
A feladat elvégzése előtt visszaemlékeztünk az iskolakezdésre, felidéztük a közösen eltöltött pillanatokat.
Minden tanuló kapott egy szívet, amit először körül nyírtak a vonal mentén. Ezt követően mindenki ráírt egy számára kellemes pillanatot, ami a tanév során történt vele.
Ezeket beletették egy befőttesüvegbe. Ezt már előre elkészítettem nekik.
A tanulók örömmel gondoltak vissza a kellemes pillanatokra. Nagyon sok emléket idéztek fel.
3. Relaxáció
A feladatokat egy lazító gyakorlattal zártuk. A kezüket ökölbe szorítva a padra tették. Először én mondtam a „megmutatom” , „nem mutatom” kifejezéseket. Utána pedig ők is mondhattak társaiknak. A feladatot többször megismételtük.
4. Játékok, gyakorlatok
Néhány játékot is eljátszottunk közösen a gyűjteményben felsoroltak közül.
Az első játékunk „Hála: Kapd el a cipót!” volt. A tanulók nagyon szeretik a mozgásos feladatokat, így ez a játék mindenkinek tetszett. Többször eljátszottuk.
A második játékunk a „Gólya viszi a fiát” volt. Ez a játék is nagyon tetszett a gyerekeknek. Nagyon jó gyakorlat volt a bizalom erősítésére is.
Összegzés:
Zárásként meghallgattuk a hónap dalát. A tanulók a foglalkozás során végig motiváltak voltak. Szívesen végezték el a feladatokat, mindenki részt vett benne. Az óra jó hangulatban telt. Ügyesen dolgoztak együtt.