Megbocsátani jó! 1.A

279288295_693481228629899_7814421299755718754_n.jpg

Az első osztályosoknak második alkalommal tartottam a foglalkozást a tantermükbe – az első alkalommal kiderül, hogy nagyon mozgékony társaság, így eddig erre az erősségükre alapoztam. Mire a terembe értem a gyerekek nagy része már váltócipőben várt, így nagy meglepetés volt, hogy maradunk. A terem átrendezését izgalommal figyelték – most valami más fog történni. A motiváció fokozásakor erre alapoztam – ma nagyon komoly témával fogunk foglalkozni, igazi nagy iskolásoknak való témával. A hatás nem maradt el…
A napimádás gyakorlattal kezdtünk, majd beszélgettünk a megbocsátás jelentéséről, példákat hoztunk rá – felmértem, hogy ki az aki már bocsátott meg másnak és ki az, akinek már megbocsátottak.
Az összetolt padoknál 4 és 5 fős csoportokban ültek, minden csoport kapott egy borítékot, mindegyikben egy szív alakú puzzle volt egy-egy varázsszóval vagy vagy varázsfogalommal. Közösen kellett kirakják. Miután minden csapat készen lett, felolvasták a megfejtést, majd együtt kellett hangosan kimondják. Karmester játék következett – nagyon figyelniük kellett, mert sorrendtől eltekintve amelyik csapatra mutattam, nekik kellett hangosan kimondani közösen az adott szót/fogalmat. Fantasztikus élmény volt – még számomra is.
Ezt követően megkérdeztem, hogy kinek van olyan osztálytársa, akit megbántott és úgy érzi, hogy most szívesen mondana neki egy varázsszót. Rögtön lett egy vállalkozó, elmondta, hogy kitől szeretne bocsánatot kérni – mind a ketten odajöttek hozzám, majd meghallgattuk a rövid történetet, megtörtént a bocsánat kérés – a kislányok megölelték egymást, a kisfiúk kezet fogtak. A többi kisgyermek is felbátorodott, számos páros gyakorolta a varázsszavak használatát.
Az óra utolsó gyakorlataként arra kértem őket, hogy gondoljanak olyan személyre vagy személyekre, akinek szeretnének megbocsátani, de most nincsenek itt. Először aki szerette volna elmondta, hogy kire gondol, majd kértem, hogy tegyék a szívükre a kezüket – elindítottam a hónap dalát.
Nagyon meghitt, családias hangulatú volt a foglalkozás – a komolyság, a játék, a vidámság, az összetartozás érzése mind-mind áthatotta az órát.

Képek