Bátorság próba

Napi-mosoly-3.jpg

Bátorság próba
Óvodai projekt témánk a színek világa volt, ehhez kapcsoltuk a Boldogság óra témáját. Szobánk ablakát feldíszítettük a szivárvány színeit ábrázoló lufikkal, csakhogy ezek a színek egyik nap eltűntek. A gyerekek csodálkozva álltak az ablak előtt, amikor megjelent Boldog Dóra egy levéllel, melyet a Szivárvány Tündér küldött. A gyerekek segítségét kérte a hét szín megkereséséhez. A levélben ez állt: Kedves Nyuszi csoportos gyerekek! Kérlek segítsetek Boldog Dórának megkeresni a színeket. Ehhez feladatokat kell megoldanotok. Tudom, hogy ügyes, bátor gyerekek vagytok és együtt mindenre képesek vagytok. Ugye segítetek?…Majd felsorolta a színek visszaszerzéséhez kapcsolódó feladatokat. Egy napra egy feladat volt megadva. A piros szín megszerzéséhez válogassátok ki a szivárványdobozból az egyforma színeket és tegyétek a helyére. A narancssárga színt úgy tudjátok megtalálni, ha a színes dobozokba gyűjtötök ugyanolyan színű tárgyakat… (fejlesztő játékok). A citromsárga szín akkor bújik elő, ha elmondotok egy szivárványról szóló verset, színes mondókát, dalt (közös vers, ének). A zöld színt akkor találjátok meg, ha lefestitek a szivárványt ( vizuális tevékenység). A kék szín akkor jön elő, ha átkúsztok a hídon, felmásztok a hegyre, lecsúsztok a völgybe, átbújtok az alagúton…(mozgásos feladatok). A lila színhez az lesz a feladatotok, hogy építsétek meg az óvoda legmagasabb tornyát színes kockákból, számoljátok meg melyik színből van a legtöbb (építő játék, matematika). A rózsaszínt úgy tudjátok a helyére varázsolni, ha feltöltitek a szeretettankunkat: érintsd meg ujjaddal azt a társad, akinek a ruháján van kék, simogasd meg azt a társad, akinek van sárga a ruháján, öleld meg azt a társad, aki ma örömöt szerzett neked, rád mosolygott, kedves volt hozzád, vagy jót játszottatok…(érzékenyítő játékok). Minden nap felkerült egy szín az ablakba és végül ott ragyogott a hét szín a szivárvány színeiben.
Természetesen olyan feladatokat választottunk, mely végén a gyermekek sikerélményt élhettek át, a pozitív megerősítéssel pedig további erőfeszítésre ösztönöztük őket.
A már megszokott Örömtáncunkkal fejezzük ki érzéseinket, Bagdi Bella: Ha boldog vagy, mutasd meg mindenkinek című zenére.
Téma továbbadása:
Ez a hónap mind a gyermekek, mind pedig a felnőttek megküzdési stratégiájáról szólt. Bemutatóra, előadásokra készültünk, ahol megmutathattuk a féléve bevezetett Boldogság órák eredményeit, hatékonyságát csoportunkban. A bemutatón részt vevő óvodapedagógus kollégák pozitív visszajelzései, elismerő szavai érték számunkra, hiszen ezáltal mi is sikerélményhez jutottunk, mely növeli a pozitív érzelmeket.
Az előadáson részt vevő vezetők és pedagógusok érdeklődve, kíváncsian hallgatták a beszámolónkat a Boldogság óráinkkal kapcsolatos tapasztalatainkról, eredményességről, hatékonyságról. Az előadás hatására több óvoda épületünkből jelezték, hogy szeretnének jelentkezni a Boldogság óra programba, mely azt bizonyítja, hogy példánkkal sikerült arra inspirálni másokat, hogy boldgoságórákat tartsanak.
Napi mosoly történet: Egyik nap játékidőben elgondolkodva ültem az asztalnál. A szemem sarkából láttam, hogy egy kislány figyel engem, majd oda lépett hozzám és szorosan az arcomhoz hajolt széles mosollyal az arcán. „Te mit csinálsz?” –kérdeztem. Ő erre így válaszolt: -„Nem mosolyogtál. Ezért adok kölcsön az enyémből!”- Csodálatos érzés megtapasztalni, hogy a Boldogság órák által valóban terjeszthető a szeretet, egymásra figyelés.

Képek