Azokból a kövekből, melyek utunkba gördülnek, egy kis ügyességgel lépcsőt építhetünk.

Word-Art-nap.jpeg

Amikor beszélgetni kezdtünk arról, hogy mi az a probléma, amivel leggyakrabban kell megküzdenünk, egyhangúlag a feszültség volt a válasz a fiatalok részéről. Manapság a problémák és a stressz sajnos mindenki életében jelen van. Az osztályban az év végén elbúcsúzó diákok a bizonytalan jövő miatt éreznek feszültséget, de van, aki viszonzatlan szerelmet él át. Van, hogy a hétköznapok egyszerű kihívásai okozzák a feszültséget, mit például egy fogműtét, költözés vagy a világban zajló események. Számtalan ötlet jutott eszükbe egy-egy konkrét eset kapcsán: biztató szavak: „Nyugodj meg!”, „Ne izgulj!”, „Nevess!” és a munkafüzetből is remek stratégiákat gyűjtöttünk.
Az elkészült szófelhőket kinyomtattuk és a faliújságra függesztettük, hogy mindig kéznél legyenek az ötletek.
A Szupererő kártyacsomag néhány témáját is elemeztük: a kártyákon lévő tevékenységek is megerősítettek bennünket abban, hogy a humor, az optimizmus, a vallás, mind segítséget nyújthatnak a stressz levezetésében.
Végül megegyeztünk abban, hogy a legfontosabb az, hogy ha nem birkózunk meg egyedül a problémánkkal, kérjünk bátran segítséget, valamint alapvető fontosságú, hogy változtassunk a gondolkodási beállítódásunkon, hiszen
„Nem oldhatunk meg egy problémát ugyanazzal a gondolkodással, amivel előidéztük.”
(Albert Einstein)

Képek