Nyugalompaplan

274409719_1280815925737812_5307779904794804522_n.jpg

A februári hónap témáját relaxációs gyakorlatokkal kezdtük meg. A megküzdési stratégiát a „Hajótörés” játékával vezettük be, majd ezt követte a „Cápatámadás”. Ezután újra relaxációs gyakorlatokkal, valamint az „Erdő, erdő, meseerdő” című mondókával készültünk az „Aranykulcs” című mesének a meghallgatására. A mesét követően a beszélgetés alatt a gyerekek elmondhatták, ha lenne három kívánságuk mi lenne az, valamint ha lenne egy aranykulcsuk, mit nyitnának vele, esetleg kinek adnák oda?
A tevékenység megvalósítása során megtanultuk és eljátszottuk a „Kecske, becske mit csinálsz? ” játékot, amelyben nagyon sok kisgyermek részt vett. A vizuális tevékenységünk előtt egy újabb játékkal ismerkedtünk meg. Sorban
megneveztünk testrészeket, amire mindkét kézzel rá kellett mutatniuk. Közben egyszer-egyszer
elhangzott a „babzsák” szó, akkor felkaphatták a babzsákot. Aki gyorsabb volt azé a babzsák. A gyermekek számára kihívás volt, hogy ki tudja előbb elkapni a babzsákot adott jelre, csengőre. Voltak olyanok akik könnyebben vették tudomásul ha nem sikerült, azonban volt aki nehezen fogadta el ha nem ő volt a gyorsabb.
A tevékenységeket a nyugalompaplan elkészítésével zártuk. A paplan elkészítéséhez használt technika a festés volt. A gyermekek nyomdázással, szabadon, valamint formák segítségével festhettek a paplanra. A megszáradást követően aki szomorú volt már a nyugalompaplan köré is gyűlt. Volt olyan is aki azért ment oda, hogy a szomorú kisgyermeket felvidítsa.

Képek