„Boldog az ember, akinek célja van.”
- Csoport neve: Smile3.b
- Sári Gusztáv Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
- Kategória: Alsósok
- Téma: Célok kitűzése és elérése
- (190 megtekintés)
„Boldog az ember, akinek célja van.”
Aranyosi Ervin
Január a céljainkról, álmainkról szólt. A foglalkozás elején meghallgattuk a hónap dalát. Na, itt már felülíródott, amit elterveztem, szerencsére pozitív irányban. A gyerekeknek az első másodpercektől ritmusra járt a kezük, lábuk. Nagyon szerették volna eljátszani a dalt. Ez gyakorlás nélkül tették a dal második meghallgatása során. Nagyon élvezték, hogy mozoghatnak, táncolhatnak együtt, ügyesen megoldották. Azt is mondhatnám, hogy elérték a céljukat.
Ezután felolvastam a gyerekeknek Aranyosi Ervin: A cél című versét. A dal és a vers segítségével megfogalmazták, hogy mi lehet a hónap témája. Mindenki mondhatott több célt. Itt hangzottak el álmok is. Megbeszéltük, hogy az álom az olyan cél, amit nem biztos, hogy meg tudunk valósítani, el tudunk érni. Ide hoztuk példának a dalt, hogy mit jelenthet pl. „magas hegyeket kell megmásznom”. A beszélgetés során arra jutottak, hogy ezt nem szó szerint kell érteni. Utalás arra, hogy minden tőlem telhetőt megteszek.
A gyerekeknek ki kellett választani egy-egy célt, vágyat. Kaptak rajzlapot, amin alvó gyerekek voltak. Ebbe kellett belerajzolni a hőn áhított álmot. Ezekből készítettünk egy tablót. A gyerekek szívesen mondták el mit választottak és kedvesen fogadták egymás rajzait, ötleteit.
Itt jött az újabb ötlet, amit nem terveztem. A kiválasztott célokat időrendbe soroltuk. Volt, ami 1-2 nap múlva és volt, ami majd csak felnőttként teljesülhet. Idővonal szerűen próbáltunk elhelyezkedni egymástól, a céloknak megfelelően. Ehhez kicsinek bizonyult a terem, így az udvaron állt fel az élő idősávunk. A gyerekek maguktól álltak sorba, közben ügyesen beszélték meg, hogy ki miért következik a másik után.
Természetesen, ha már kimentünk az udvarra nem maradhatott el egy kis csúszkálás, szaladgálás.
Visszatérve az indító idézethez úgy érzem, hogy boldogok voltunk, vagyunk, mert mindannyiunknak volt, van célja. Boldog vagyok, mert ez a foglalkozás sikeresen, örömtelin, vidáman telt, és nekem ez volt a célom.