Érsekcsanádi Napköziotthonos Óvoda

IMG_20210927_092500-1.jpg

Süni csoport

A tavaly év végén készített térképünket ismét elővettük, felelevenítettük, hogyan jutottunk el Boldogvárba ( a hála patak mentén, megpihenve a barátság ligetben, átkelve a megküzdés hegységen stb.). Ezután ki is díszítettük különböző matricákkal, majd újra feltettük a faliújságra.

A három pillangó című mesét először eljátszottam a mesepárnánk segítségével, és megbeszéltük, mit érezhettek, élhettek át a pillangók (ijedtség – amikor elkezdett esni az eső, amikor nem találták a házuk kulcsát, szomorúság, csalódottság – amikor a virágok nem engedték be őket , szeretet, összetartás érzése- nem hagyták el egymást, öröm- amikor lett új ötletük, kisütött a napocska, amikor megtalálták a kulcsot stb.). Majd ismét eljátszottam „némán”, a gyerekek arckifejezésükkel próbálták kísérni a történetet.

A következő foglalkozáson a relaxációs gyakorlatot követően beszélgettünk a hónap témájáról.
A gyerekek elmondták, ki miért, kinek lehet hálás, és hogyan tudja kimutatni egy óvodás a háláját.
Ezután kiszínezték a Hálás kiscsigát.

Egy héten keresztül készült a Hálás százlábú. Minden nap, udvarra indulás előtt átgondoltuk a napunkat, kinek lehetünk hálásak, kinek mondtam köszönetet én is. A szívecskékre – a százlábú teste – felkerült azok neve/jele, akinek valamiért hálásak lehettünk. Az utolsó napon a gyerekek megrajzolták a százlábú lábait is.

Kópé Klub

A Kópé Klub első foglalkozásán intézményi szintű programot szerveztem. Mivel vegyes életkorú csoportjaink vannak, a nagycsoportosoknak óvoda szinten szervezünk délutáni programot Kópé Klub néven. Az első foglalkozás célja a program megismertetése a szülőkkel, valamint a gyermekek megismerkedése egymással.
A „Boldogságdélutánon” a szülőknek prezentációval mutattam be a programot, a hónapok tevékenységeit, a gyermekek korábbi években készült munkáit.
Közben a gyerekek egy másik teremben kolleganőim vezetésével különböző tevékenységekben vehettek részt: só gyurmából szívecskék készítése, színezők, fa rajzolása nagyméretű csomagolópapírra, falevelek megrajzolása, kivágása. A szülőket arra kértem, hogy a prezentáció után a gyermekükkel együtt tevékenykedjenek tovább: a gyerekek által kivágott falevélre írják fel a gyermek általuk legnagyobbra tartott erősségét, és kérdezzék meg őt is, miben tartja magát ügyesnek, ez is kerüljön a falevélre. A faleveleket felragasztottuk a fára, amit az óvoda folyosóján helyeztünk el. Ezután egy közösen végzett relaxációs gyakorlattal hangolódtunk a folytatásra: Bagdi Bella dalaira táncoltunk, mozogtunk.
A Jókívánság elhangzása után (Repülj velem CD/14) mindenkit sütizésre invitáltunk (az előző napokban szívecske alakú linzereket sütöttem).
A szülőktől nagyon sok pozitív visszajelzést kaptam! Mindannyian jól éreztük magunkat!

Képek